Werken bij APG

APG is een van de grootste uitvoerders van collectieve pensioenen ter wereld. Met zo’n 4.000 medewerkers regelen we het pensioen van 4,5 miljoen mensen. Dit betekent dat het pensioen van een op de vijf Nederlandse gezinnen wordt verzorgd door APG.

APG werkt internationaal

Het hoofdkantoor van APG staat in Heerlen. Daarnaast hebben we kantoren in Amsterdam, Utrecht, Brussel, New York en Hong Kong. APG beheert pensioenvermogen en verzorgt de administratie van pensioenen en de communicatie daarover, zowel met werknemers als werkgevers.


Top Employer 2012Keurmerk top employer ICT 2011 


APG is regelmatig op zoek naar professionals in ICT, Finance en Asset Management. Kijk voor actuele vacatures op www.werkenbijapg.nl

< Vorige pagina

'Elk fonds heeft andere wensen voor wat betreft de uitvoering. Bij het ene fonds staat het op orde krijgen van de administratie centraal. Een ander fonds heeft behoefte aan een goede en tijdige incasso van pensioenpremies en een effectieve handhaving. Weer een ander fonds wil de bestuursbediening versterken en gebruik maken van onze beleidexperts in de bestuursadvisering of communicatie.

Pensioenadministratie is dus altijd maatwerk, en dat geldt ook voor vermogensbeheer. Het risico- en beleggingsbeleid wordt nauw afgestemd op risicoprofiel van het fonds. En de keuzes ten aanzien van beleggen moeten naadloos aansluiten bij de risicohouding van het bestuur.'

Alwin Oerlemans
Directeur Institutional Business Development

'Pensioenuitvoering wordt steeds ingewikkelder door wijzigingen in de pensioenregelingen. Bijvoorbeeld het nieuwe pensioenakkoord dat een nieuwe vorm van pensioen voorstelt vanaf 2011. Ook gelden er steeds meer wetten en regels.

Zo ziet de AFM sinds drie jaar toe op het gedrag van pensioenfondsen en zijn de eisen op het gebied van ’pension fund governance’ verzwaard. En dan heb ik het niet eens over de regeldruk die voortvloeit uit de financiële crisis. Er komt heel wat op pensioenfondsen af.

APG kan hierbij helpen. APG heeft kennis van het hele scala van voorschriften en kan pensioenfondsen daarin goed adviseren. Dat vermindert de druk aanzienlijk.'


Wim Moes,
Directeur Product Research & Ontwikkeling

'Goed risicomanagement begint bij het risicoprofiel en de risicohouding van het fonds. Het waarborgen van de pensioenrechten en de ambitie om te indexeren staan daarbij centraal.

Het risicomanagement van APG stelt u als pensioenfondsbestuur in staat op een systematische manier risico’s te identificeren, hun omvang vast te stellen en adequaat beleid te voeren. U ontvangt maandelijks risicorapportages, zodat een optimale dialoog mogelijk is over risicoprofiel en uitkomsten.

Een breed palet aan kwantitatieve risicomodellen, geavanceerde sturingsinstrumenten en moderne risk-performance rapportagetools ondersteunen deze processen.'

Onno Steenbeek,
Directeur Asset Liability Management